Poliüretan çıta ustası nerde bulurum? Poliüretan çıta nedir? Duvar çıtalama uygulaması nasıl yapılır? Duvar çıta fiyatları nedir? Poliüretan çıta boyanabilir mi? gibi birçok sorunuzun cevabı bu yazıda yer almaktadır. Bu yazıyı okuyarak Poliüretan duvar çıta uygulaması hakkında tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Duvar çıtalama ustası olarak bizlerin yaptığı örnek çalışmalar da aşağıda yer almaktadır.

Besiktas Boya Badana Dekorasyon Poliüretan Çıta
Poliüretan Çıta

Poliüretan Çıta Nedir?

Dekoratif  amaçla kullanılan poliüretan çıta son zamanlarda duvar çıtalama, ahşap kapı çıtalama ve tavan çıtalama amacıyla popülerlik kazanmıştır. Bu popülerliği haklı bir unvan olarak aldığını söylemek mümkün. Fiyat olarak uygun olmakla beraber evlerde oldukça lüks bir görüntü yaratmaktadır. Poliüretan organik kayaçların toz haline getirilmesi ve güçlü yapıştırıcıların ilave edilmesiyle köpüklü bir hamur haline getirilen ana malzeme daha sonra işlenerek farklı şekil ve desenlerde birçok dekoratif ürüne dönüştürülür. Poliüretan çıta da bunlardan biridir. Dekoratif ürün olarak kullanılması insan sağlığı açısından hiçbir zarar ve riske neden olmaz. İstanbul poliüretan çıta ustası olarak evinizdeki hijyeni önemsiyoruz.

Poliüretan Çıta Duvar Çıtalama Poliüretan Çıta
Poliüretan Çıta Uygulaması

Poliüretan Çıta Hakkında Sıkça Sorulan Soru ve Cevaplar

 1. Poliüretan çıta yapı malzemesi alçı veya stronpiyer midir? Hayır. Alçı gibi kırılgan veya stronpiyer gibi göçme ve kolay darba alma sorunlarına neden olmaz. Bu sayede duvar çıtalama işlemi için elverişlidir.
 2. Poliüretan çıta darbeye maruz kalırsa iz bırakır mı? Hayır. Yarı elastik özelliği ile esneyebildiği gibi darbe yediğinde ise kolay kolay şekil bozukluğuna neden olmaz. Şeklinin bozulması için ciddi bir baskıya maruz kalması gerekir. Duvar çıtalama uygulaması düşünüyorsanız poliüretan çıta diğer ürünlere göre daha dayanıklı ve kullanışlıdır.
 3. Stronpiyer veya alçıpiyeri poliüretan çıta yerin kullanabilir miyim? Hayır. Çünkü duvarda duran alçı darbe ve sürtünmelerle zaman içinde şeklen bozulacağı gibi zaten piyasada bu amaçla bir üretimi de yoktur. Stronpiyer ise bu amçla sıkça kullanılmakta ancak en basit darbede hatta evinize gelen ziyaretçinin dokunmak isterken baskıyı fazla uygulamasında bile kalıcı şekil bozukluğuna neden olur. Stronpiyerin bir diğer dezavantajı ise sökmek istediğinizde söküm işlemi uğraştırıcı ve iz bırakıcıdır.
 4. Poliüretan çıta kolayca sökülür mü ? Evet. Sökmek istediğinizde kolay bir şekilde sökebilirsiniz.
 5. Çivi ile Poliüretan çıta montajlanır m? Evet ancak görüntü olarak çivi kötü gösterebilir. Düz olmayan bombeli duvarlar için az sayıda tutturmak amacıyla çivi kullanılabilir. Ancak düz bir duvar için mastika silikon kullanmanız yeterli olacaktır. İstanbul poliüretan çıta ustası olarak bizler bu tercihlerimiz sayesinde acemi ustalara nazaran daha profesyonel ve estetik bir görüntü sağlıyoruz.
 6. Poliüretan çıta üzerine boya uygulaması yapılır mı? Poliüretan çıta pürüzsüz bir yüze sahiptir. Bundan dolayı yüzeyin pürüzlenerek boyanmaya hazırlanması gerekir. Pürüzlenmedan boyanırsa boyalar zamanla dökülebilir veya ufak darbede boya soyulabilir. üç yöntemle bunu yapmak mümkündür. 1)  zımpara yapmak. Uzun süreceğinden tercih edilmez. 2) Astar yapılabilir. Ancak yüzey astar için bile elverişli olmadığı için ve kuruma süresi de hesaplandığından bu da elverişli değildir. 3) Sentetik sprey boyama yapmak. En kullanışlı yöntem budur. Kısa sürede kurur ve pürüzlü bir yüzey sağlar. Daha sonra istediğiniz boya ile boyayabilirsiniz.
 7. Duvar çıtalama uygulaması için usta şart mı? Elbette şart değildir. Bu sizin el becerinize ve pratik zekanıza bağlıdır. Ölçümleme ve motor becerileriniz yüksek ise bunu yapmanız mümkündür. Ancak kaş yapayım derken göz çıkarmayınız. hatalı ölçümleme, yanlış yapıştırıcı malzeme alma, kesici ve ölçücü malzeme eksikliği size güzel bir görüntünün aksine kötü bir görüntü yaratır. Çıtalar duvardaki elektrik aksamına prize denk getirilmez, çıta uçları iyi oturtulmaz ise estetik bozulur ve duvar çıtalamanızın bir anlamı kalmaz. Bu gibi hatalar yüzünden malzeme israf olur ve yapmaya çalışırken sürekli masrafınız artar. Bizler poliüretan çıta ustası olarak profesyonel bir ekibe sahibiz.  Bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir: 05511081885
 8. Poliüretan çıta ne ile kesilir? Poliüretan çıta utası gönye, özel testeresi veya özel uçlu spiral makine ile doğru bir şekilde kesilmelidir. aksi halde ağızları birbirine oturmaz, kalan boşluğu alçı ile kapatmak da görüntüyü bozacaktır. Uçları yamuk kesilirse oluşturmak istediğiniz şekilde yamukluk ortaya çıkar.

Duvar Çıta Uygulaması

Olukça dekoratif bir yapı malzemesi olan poliüretan çıta özgür fikirlere bağlı olarak birçok yerde, şekil ve desenle kullanılabilir. Yaratıcı fikirlere başka amaçlarla kullanılması da mümkündür. Kapı, mobilya, duvar ve tavanlarda dekoratif şekiller oluşturmak için kullanılabilir. Ev ve iş yerlerinizde lüx bir dekoratif ürün olarak kullanabilirsiniz. Duvar çıta uygulaması montajlanması kolay olduğu gibi sökülmesi de kolaydır. Kaldırdığınız zaman saten alçı yardımıyla kolayca izlerini yok edebilirsiniz.  Duvar çıta fiyatları da oldukça uygundur. Birçok dekorasyon malzemesine oranla oldukça uygun bir fiyata ve uygun işçilikle yapılır. İşçiliği kısa sürdüğünden fiyat olarak da uygundur. İstanbul’un tüm ilçelerinde hatta Tekirdağ ve Çorlu’da duvar çıta ustası olarak hizmet vermekteyiz.

profesyonel boya 22 Poliüretan Çıta
Duvar Çıtalama

Duvar Çıta Fiyatları

Diğer yapı ve dekorasyon malzemelerine kıyasla oldukça uygun bir fiyata sahiptir. Duvar çıta fiyatları hakkında bilgi almak için 7/24 hizmet veren 05511081885 numaralı hattımızı arayabilirsiniz. Poliüretan çıta fiyatları metre şeklinde verilmektedir.

profesyonel boya 16 Poliüretan Çıta
Poliüretan Çıta Ustası

Duvar Çıtalama

Ev ve iş yerlerinizde denenmemiş şık ve gösterişli bir dekorasyon yapmak istiyorsanız poliüretan çıta sizlere fikirleriniz zenginliğinde imkan sunar. Ayrıca gün içerisinde tamamlanacağından işleriniz ve düzeniniz aksamaz. Duvar ile aynı boyayı kullanabileceğiniz gibi farklı bir renge de boyamanız mümkündür. Ancak bu biraz maliyet oluşturacaktır. Bunun için ayrı bir boya, kesme bandı gibi ek malzeme ve işçilik süresinin uzadığından fiyatı değişmektedir.

Bizler İstanbul geneli hizmet vermekteyiz. Poliüretan çıta ustası olarak da çıtaları aşağıdaki gibi dekoratif amaçlarla kullanmaktayız.

 • Duvar poliüretan çıtalama
 • Tavan poliüretan çıtalama
 • Kapı poliüretan çıtalama
 • Mobilya poliüretan çıtalama
profesyonel boya 17 Poliüretan Çıta
Duvar Çıta Uygulaması

Duvar Çıtalama Montajı

Yapı marketlerindeki satılan ebatları 2 metre 40 santimdir. Dilerseniz üretici firmalar size özel ebatlarda da üretim yapabilir ancak bu maliyeti kat be kat artırır. Duvar çıta ustası olarak bizler kolayca kesme ve ekleme yaparak ihtiyacınıza uygun hale getiriyor mastik silikon ve alçı yardımıyla tek parça gibi montajlıyoruz.

Poliüretan Çıta Uygulama

 1. Duvar çıtalama için duvar üzerinde ölçümler yaparak projeyi kağıt üzerinde çizmek.
 2. Çizilen projeyi kalem aracılığıyla duvara çizmek.
 3. Projeye göre çıta kesimi yapmak.
 4. Kesilmiş parçaları yapıştırıcı ile duvara yapıştırmak.
 5. Çıtaya astar uygulayarak boyamaya hazırlamak.
 6. Astar kuruyunca dilediğiniz renge boyayabilirsiniz. Renk duvar ile aynı olmayacaksa koruyucu bant / kesme bandı ile etrafı bantlanmalıdır.
profesyonel boya 2 Poliüretan Çıta
İstanbul Poliüretan Çıta Ustası

İstanbul Poliüretan Duvar Çıta Ustası

İstanbul geneli duvar çıta hizmeti vermekteyiz. iletişim hattımız 7/24 soru ve cevaplarınız için açıktır.  İstanbul duvar çıta ustası olarak Tekirdağ ve Çorlu’da da hizmet vermekteyiz. Ustalarımız on yıldan fazla tecrübelidir. Bizler önce hizmet sunuyoruz, sunduğumuz hizmet müşteri beğenisini aldıktan sonra ücretimizi alıyoruz. Bu sayede %100 müşteri memnuniyetini yakalıyoruz.

profesyonel boya 19 Poliüretan Çıta
Duvar Çıta

Duvar Çıta Ustası Hizmet Bölgeleri

Avrupa Yakası Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Arnavutköy Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Avcılar Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Bağcılar Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Bahçelievler Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Bakırköy Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Başakşehir Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Bayrampaşa Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Beşiktaş Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Beylikdüzü Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Beyoğlu Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Büyükçekmece Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Çatalca Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Eyüp Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Esenler Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Esenyurt Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Fatih Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Gaziosmanpaşa Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Güngören Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Kâğıthane Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Küçükçekmece Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Sarıyer Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Silivri Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Sultangazi Poliüretan Duvar Çıta Ustası
Poliüretan Çıta

Poliüretan Çıta” üzerine 3 düşünce

 • Beylikdüzü Boyacı Ustası ekibi gerçekten işini severek iyi yapıyor. Hızlı boya yaparak iş ev düzenimin aksamasını engelledi. Geometrik boya çalışması ve Poliüretan duvar çıta uygulaması yaptırdım.
  Çocuk odası için geometrik boya ve yatak odası için poliüretan çıta uygulaması yaptırdım evi komple boyatırdım. 24 saat içerisinde tertemiz bir şekilde evi teslim ettiler.
  Aldıkları ücreti fazlasıyla hakkediyorlar. En son çıkarken eğer gözden kaçan bir yer varsa bizi armanız yeterli deyip yaptıkları işin arkasında durması da çok hoşuma gitti.

 • Ömer ustalardan Allahu teala razı olsun. Ellerine sağlık çok güzel iş çıkardılar. Gözüm kapalı tavsiye ederim. Ayrıca benden öncekiler italyan boya kullanmış fayans gibi olmuştu boya 2.500₺ alçı atılması gerekiyordu.Güzel ince bir fikirle 200₺ işi kurtardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button7/24 Tıkla ve ARA